Jeśli chcemy spędzić niebanalny weekend z własnymi dziećmi warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy, które pozwolą zamienić nasz dom w świątynię sztuki lub prawdziwą pracownię architektoniczną. To doskonały pomysł na deszczowe popołudnia lub zimne wieczory, gdy nie mamy ochoty opuszczać domu. Wspólna zabawa z rodzicami motywuje dziecko do aktywności, a dzięki kilku poniższym pomysłom będzie doskonałą alternatywą dla telewizji czy gier na komputerze. Zanim jednak zaczniemy – pora na zakupy. Poniżej lista niezbędnych przedmiotów i sposoby ich wykorzystania.

Farby

Bez nich nawet nie warto zaczynać. Jeśli chcemy urządzić wystawę portretów całej rodziny, serię pejzaży lub przygód ulubionych bohaterów nie wystarczy opakowanie akwareli wyciągnięte ze szkolnego plecaka. Musimy zrobić wycieczkę do porządnego sklepu papierniczego i zaopatrzyć się w duże opakowanie farb plakatowych oraz kilka pudełek akwareli. Przyda się również porządny zestaw pędzli oraz gruby papier lub, jeśli chcemy podejść do zadania poważnie, płótno do stelaży. Oczywiście możemy kupić gotowe ramy, ale o wiele taniej będzie znaleźć kilka listewek w markecie budowlanym, by potem za pomocą pistoletu do kleju i kilku gwoździ samodzielnie wykonać podobrazie, na którym nasze dziecko będzie wykonywać swoje prace. Plusem jest to, że młody artysta może nam w tym towarzyszyć i samodzielnie wykonać taką sztalugę – dodatkowo wybierze rozmiar, który będzie optymalny dla jego dzieła.

Czytaj także  Jakie pojemniki na śmieci są najlepsze?

pistolet do kleju, kleje przemysłowe, DIY, Buehnen

 

Kredki i flamastry

Będą niezastąpione podczas budowania domków z pudełek oraz malowaniu makaronu. Jeśli postanowimy zrobić grupę mieszkańców ZOO z rolek po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych, to właśnie za pomocą kredek namalujemy cętki jaguara lub futro niedźwiedzia. Flamastry przydadzą się podczas malowania oczu i wąsów foki, a także podczas ozdabiania wspomnianego makaronu lub innych mniejszych elementów. Flamastry doskonale nadają się do rysowania szablonów, z których po wycięciu możemy złożyć samochód lub na przykład most – niezastąpione będą tutaj umiejętności taty, który rozrysuje całość na kartach twardego papieru, a potem z pomocą pistoletu do kleju pomoże złożyć wszystko w jedną całość. Jeśli posiadamy odrobinę talentu plastycznego możemy narysować kształt drzewa na dużym arkuszu papieru, na którego gałęziach dzieci mogą przyklejać prawdziwe liście, a pień okleić kawałkami kory.

Glina i modelina

W sklepach papierniczych oraz niektórych marketach budowlanych dostępna jest modelina oraz glina rzeźbiarska, dzięki której możemy stworzyć dowolne postacie z kreskówek oraz inne fantazyjne kształty. Wykonanie wspólnie z synem figurki Batmana lub z córką jednorożca będzie wspaniałą przygodą, a to że nie będzie zbyt podobny do oryginału nie będzie miało większego znaczenia. Gotowe dzieło trzeba wspólnie z dzieckiem pomalować farbami w oryginalne barwy, a następnie z pomocą pistoletu do kleju przykleić pelerynę dla super-bohatera lub róg dla konika. Za pomocą gliny rzeźbiarskiej możemy także samodzielnie wykonywać naczynia lub na przykład pionki do Chińczyka i innych gier. Warto dodać, że masy gliniane dostępne w sklepach nie wymagają wypalania, a jedynie pozostawienia na około 24 godziny do całkowitego wyschnięcia – stają się plastyczne po dodaniu niewielkiej ilości wody.

Czytaj także  Co potrzebujesz do śledzenia przesyłki?