Salon jest najważniejszym pomieszczeniem każdego mieszkania, dlatego większość architektów wnętrz przykłada szczególną uwagę, urządzając pokoje dzienne. Wiele osób decyduje się na meble, które nie tylko dobrze się prezentują, ale również są bardzo funkcjonalne. Takie rozwiązanie pozwala dobrze zarządzać przestrzenią aranżacyjną, jednocześnie zapewniając właścicielowi mieszkania dużą wygodę. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji funkcjonalnych mebli salonowych.

Meble tapicerskie ze schowkiem

Żaden pokój dzienny nie obejdzie się bez wygodnej kanapy lub chociaż zestawu foteli. Takie meble jednak zajmują bardzo dużo miejsca, przez co projektując wnętrze można mieć problem ze wstawieniem dodatkowych szafek i komód. Dlatego dobrze jest wybrać funkcjonalne wyroby tapicerskie ze schowkiem. Najczęściej są to różnego rodzaju sofy, ze względu na swoją dużą pojemność. Jednak równie dobrym wyborem będą fotele ze schowkiem, a także otwierane pufy. Wiele osób decyduje się też na kanapę, która ma swój schowek sprytnie ukryty w ramionach zamiast pod siedziskiem. Warto wspomnieć, że nawet charakterystyczne dla stylu angielskiego sofy typu chesterfield są dostępne również w wersji z pojemną skrytką.

Rozkładany stolik oszczędnością miejsca

Rozważając zakup praktycznych mebli do salonu, zdecydowanie warto zwrócić się ku rozkładanym stolikom. Małe i kompaktowe, łatwe do przeniesienia wyroby stolarskie mogą w kilka sekund zmienić się w nawet kilkukrotnie większe stoły, przy których spokojnie zmieści się cała rodzina. Takie stoliki są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto często organizuje przyjęcia i gościny w swoim pokoju dziennym.

Czytaj także  Ile kosztuje remont łazienki?

Innymi funkcjonalnymi odmianami stolików są modele dające się łączyć w jeden duży stół po zestawieniu, a także stoliki z półką (lub nawet półkami) osadzonymi pod blatem. Pierwsze rozwiązanie pozwala na umieszczenie kilku mniejszych blatów w różnych miejscach salonu, co ułatwia chociażby oddzielenie napojów od przekąsek w trakcie przyjęcia. Z kolei stoliki z ukrytą półką dają możliwość zagospodarowania miejsca, a także pozwalają mieć pewne rzeczy „pod ręką”.

Szafki RTV koniecznością dla salonów z dużym telewizorem?

Ludzie, którym marzy się duży telewizor stojący często rezygnują z tego pomysłu, ponieważ taki sprzęt zajmuje bardzo dużo miejsca, zwłaszcza że potrzeba na niego odpowiedniej komody. Dlatego też na rynku znajduje się wiele modeli szafek RTV, które idealnie nadają się jako podstawka pod każdy telewizor.

Takie szafki zwykle zajmują stosunkowo mało powierzchni aranżacyjnej, jednocześnie posiadając wiele szuflad i półek. Dzięki temu salon może być dobrze zorganizowany, jednocześnie nie dając wrażenia ciasnego. Ponadto mają one zwykle wycięcia na kable, które pozwalają dyskretnie ukryć źródło zasilania telewizora, zachowując estetykę wnętrza. Jakby tego było mało, to szafki RTV https://antoniomeble.com.pl/c/meble/szafki-rtv/ są dosyć niskie, dzięki czemu zawieszenie chociażby meblościanek, dodatkowych półek lub nawet obrazów na ścianie za telewizorem nie będzie problemem dla ich właściciela.

Czytaj także  Jaki wybrać lakier podkładowy do parkietu?