Ceny energii stale rosną. Niemal każdy z rozżaleniem obserwuje rosnące rachunki oraz doniesienia z programów informacyjnych, które donoszą, że ceny znów pójdą w górę. Co w takiej sytuacji pozostaje zrobić? Oszczędzać. Nie sposób siedzieć w zimnym domu, dlatego najlepszym sposobem na oszczędzanie energii będzie zaizolowanie domu.

Właściwy wybór

Systemy ociepleń dobierane są indywidualnie dla każdego projektu. Oczywiście czynnikiem decyzyjnym jest właściciel posiadłości i jego osobiste preferencje. Dla osób, które nie będą miały wyrobionego zdania na temat materiałów dobieranych do ocieplania budynków pozostaje konsultacja ze specjalistą. Firmy, które mają doświadczenie w przeprowadzaniu takich prac powinny być dobrym źródłem informacji oraz wyrobione zdanie na temat określonych rozwiązań.

Zobacz: http://www.profesjonalnefarby.pl/farby/

Pora na decyzję

Podstawowym wyborem będzie decyzja między płytami z wełny mineralnej a styropianem. Oba te materiały mają właściwości izolacyjne, jednak różnią się niektórymi detalami. Oczywiście największa różnica pomiędzy nimi jest w cenie. Styropian jest zdecydowanie tańszym materiałem. Wełna mineralna będzie natomiast lepiej sprawowała się w miejscach, w których chcemy, żeby ściany oddychały. Takie sytuacje będą miały miejsce, kiedy wentylacja grawitacyjna nie spełnia w naszym budynku swojej roli tak jak potrzeba.

Praca w toku

Ważnym wyborem jest też dobranie odpowiedniej ekipy budowlanej. Na rynku jest bardzo dużo firm, które podają się za fachowe. Najlepszym wyborem będzie popytać osób, które już wykonywały takie remonty. Będą oni mogli ocenić firmę, która wykonywała u nich prace. Trzeba pamiętać, że całość będzie służyła długie lata tylko wtedy kiedy będzie prawidłowo zamontowana. Izolacja musi być skutecznie przytwierdzona do ścian naszego domu, natomiast warstwa tynku musi być położona w taki sposób, żeby pod nią nie dostawała się wilgoć. Całość musi być szczelna, tylko tak wykonana izolacja będzie spełniała swoje funkcje.

Czytaj także  Na czym polega impregnacja ?

Efekt wizualny

System ocieplenia położony na budynku ma za zadanie zmniejszyć ubytki ciepła a przez to zmniejszyć ilość energii, którą musimy zużyć, żeby ogrzać wnętrze. Drugim zadaniem jest polepszenie wyglądu domu. To zwłaszcza będzie istotne w przypadku budynków, które zostają odnawiane. Dzięki dobraniu odpowiedniego koloru tynku stare budynki wyglądają na dużo nowsze.

Jaki system ociepleń wybrać? Najlepiej taki, który stosowany jest przez wiele różnych firm. Dzięki temu z łatwością będzie można dobrać odpowiednie i pasujące elementy. Jednak nie sam system jest tak bardzo istotny jak ludzie, którzy będą go zakładali. Jeśli ekipa remontowa nie przyłoży się do pracy i coś zostanie wykonane niedokładnie, wtedy izolacja będzie sprawiała problemy. W przypadku złego zamontowania materiału izolacyjnego może się zdarzyć, że pod wpływem silnego wiatru zacznie się on odrywać. Obowiązuje gwarancja na wykonane prace, jednak nikt nie chce, żeby remont ciągnął się w nieskończoność.