Sprzęt oraz materiały wykorzystywane w remontach oraz budownictwie, przez lata bardzo się zmieniły. Powstaje coraz więcej urządzeń wspomagających w pracach remontowych, a materiały wykorzystywane do tego zadania są o wiele lepszej jakości oraz nie są toksyczne, jak bywało w przypadku różnego rodzaju farb i lakierów jeszcze 20 lat temu.
Co zmieniło się w materiałach budowlanych w ciągu ostatnich lat?
Najważniejszą ze zmian jest różnorodność. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, wchodząc do sklepu z farbami oraz lakierami i innym akcesoriami do malowania nie było tak wielu odcieni barw. Obecnie dziesiątki kolorów i każdy w różnych odcieniach sprawiają, że wnętrza nie wyglądają już tak smutno, jak dawniej. O wiele lepsza jest też jakość współczesnych farb. Nowoczesne lakiery są bardziej bezpieczne dla otoczenia, nie są toksyczne i można nimi malować bez konieczności opuszczania domu na kilka dni.
Produkowane obecnie farby i lakiery są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania. Farby, którymi maluje się ściany można zmywać bez obawy o starcie powierzchni i narobienie plam. Producenci farb i lakierów stawiają teraz na neutralny zapach ich produktów, który pozwala na malowanie wnętrz i jednoczesne przebywanie w domu.

 

Jak zmieniły się drobne sprzęty remontowe i budowlane?

W tym przypadku podobnie jak w branży farb oraz lakierów bezpiecznych dla otoczenia, zmiany są znaczne. Powstało wiele udogodnień, które pozwalają o wiele szybciej uporać się z remontem lub budową oraz dają szansę na osiągnięcie lepszego efektu wizualnego prac.
Dużym udogodnieniem jest wprowadzenie do sprzedaży dodatkowych końcówek do wiertarek. Dzięki nim można już nie tylko wiercić w ścianach, ale także frezować, mieszać kleje lub wycinać duże otwory w ścianach. Takie urządzenie doskonale przyspiesza pracę. Powstało także wiele urządzeń do malowania, poprzez sprzęty malujące natryskowo, aż po specjalne wałki, którymi można malować lakierem podłogi lub inne elementy. Dzięki wałkom do lakieru można bardzo szybko uporać się z malowaniem paneli podłogowych oraz uzyskać bardzo dobry efekt krycia – lepszy niż lakierowanie paneli pędzlem.

Czytaj także  Ocieplenie poddasza pianą PUR - czy to dobre rozwiązanie?

O czym jeszcze warto wiedzieć odnośnie do farb i lakierów?

pedzel

Lakiery są o wiele bardziej bezpieczne dla otoczenia, nie powodują zawrotów głowy podczas malowania oraz szybko schną. Dzięki nowoczesnym recepturom lakiery i farby są nietoksyczne i bezpieczne dla środowiska oraz domowników, którzy nie muszą już uciekać z domu na kilka dni, aby wywietrzył się nieprzyjemny zapach farb i lakieru.
Dzięki takim właściwościom, można pomalować ściany, a następnie zabrać się za kolejne prace bez konieczności odczekania, aby wszystko wyschło i przestało brzydko pachnieć. Nowoczesne farby i bezpieczne dla otoczenia lakiery pozwalają już po paru godzinach od pomalowania korzystać z pomieszczeń, w których zostały użyte. Jest to doskonałe rozwiązanie, które oczywiście było podyktowane potrzebami klientów – czasem warto słuchać ich potrzeb, aby tworzyć produkty odpowiadające ich wymaganiom.