Podczas budowy domu szukamy jak najbardziej korzystnych i sprawdzonych rozwiązań na każdym jego etapie. Wiemy, że tylko taki sposób działania może zapewnić nam pełnię komfortu i bezpieczeństwa. Tego typu precyzyjne działania są niezwykle potrzebne w sytuacji, gdy mamy do czynienia z ociepleniem poddasza w budynku.

Od właściwie przeprowadzonych prac zależy bowiem pełen komfort cieplny w tym miejscu, bowiem przez dach ucieka najwięcej ciepła zimą, jak i dostaje się najwięcej gorącego ciepła latem. Tylko odpowiednia izolacja może pomóc nam uniknąć tego typu problemów. Warto więc wykonać ją w naprawdę właściwy sposób. W ostatnim czasie popularność zaczyna zdobywać ocieplenie poddasza pianą PUR. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie? Jakie korzyści nam daje i czy warto je wybrać? Odpowiadamy.

Izolacja pianą PUR – na czym polega?

Izolacja pianą PUR polega na naniesieniu natryskowym z pomocą specjalnego pistoletu spienionej piany poliuretanowej. To rozwiązanie oferuje nam zarówno korzyści termoizolacyjne, jak i akustyczne. Daje to doskonałe efekty w przypadku skutecznego ocieplania:

  • poddaszy,
  • zadaszeń,
  • stropów,
  • ścian wewnętrznych.

Przy wyborze odpowiedniej jakości rozwiązania warto sprawdzić ten produkt: https://crossin.pcc.eu/produkt/crossin-attic-soft/.

Czytaj także  Zalety aparatury modułowej

Izolacja pianą PUR – gdzie się sprawdzi?

Rozwiązanie to jest chętnie stosowane w różnego rodzaju obiektach przemysłowych, publicznych i lokalach. Coraz częściej jednak znajduje swoje przeznaczenie w różnego rodzaju budynkach mieszkalnych i domach. Jest tak dlatego, że daje ono naprawdę fantastyczne rezultaty termoizolacyjne, pozwalające na zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz, brak strat cieplnych w okresie grzewczym oraz brak przepuszczalności gorących mas powietrza w okresach letnich.

To bardzo istotne szczególnie w przypadku poddaszy, które niezwykle szybko się nagrzewają do bardzo niekorzystnych temperatur, jak i powodują ogromne straty ciepła różnego rodzaju nieszczelnościami właśnie w tym miejscu. Każdy kto choć przez chwilę mieszkał w tego typu miejscach doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę. Na szczęście ocieplenie poddasza pianą PUR pozwala na skuteczne pozbycie się tego problemu, dodatkowo stanowi skuteczną barierę przed różnego rodzaju niechcianymi dźwiękami, a także uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów w miejscu podania materiału izolacyjnego.

Ocieplanie poddasza pianą PUR – na co zwrócić uwagę?

Ocieplając swoje poddasze musimy wybrać jak najlepsze rozwiązanie, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, którymi będziemy mogli się cieszyć przez wiele lat. Wybierając nieodpowiedni materiał, sposób aplikacji bądź zły montaż, możemy uzyskać wiele problematycznych sytuacji w ocieplanych miejscach.

Ocieplenie poddasza pianą PUR – koszty

Wybór tego typu rozwiązania to, poza walorami użytkowymi, także optymalne koszty. Pianka poliuretanowa Crossin wypada na tym tle bardzo korzystnie. Warto powierzyć wszelkie prace monterskie doświadczonemu profesjonaliście, który w odpowiednio fachowy sposób wykona wszelkie konieczne działania. Na rynku znajdziemy wiele firm zajmujących się tego typu ociepleniami, jednak nie każda z nich pozwoli nam na uzyskanie zadowalających efektów. Czasami korzystna cena może okazać się dla nas w pełni zgubna, warto więc wybrać najlepsze i w pełni profesjonalne rozwiązanie.

Czytaj także  Farba akrylowa do mieszkania