Kiedy już zdecydowaliśmy się na odnowienie mieszkania, ścian, podłóg lub mebli, trzeba zadecydować, jakie poczynić zakupy. A miejsce? Mamy markety budowlane, sklepy profesjonalne, małe osiedlowe składy… Do jakiego sklepu z farbami najlepiej zajrzeć, aby otrzymać potrzebne materiały oraz odpowiednią poradę?

Czego oczekiwać od sklepu z farbami?

Idąc do sklepu z farbami, oczekujemy fachowej porady na temat tego, jakie produkty możemy tam otrzymać, które będą nadawały się do malowania ścian, sufitów, a które do drewna czy metalu. Chcemy by wybór był jak największy, a jednocześnie by ceny były przystępne. Ponadto wygodne jest gdy w tym samym miejscu zaopatrzymy się w odpowiednie narzędzia do pracy (pędzle, wałki, wiadra, folie ochronne i taśmy). Wymagamy wręcz, aby osoby pracujące w sklepie umiały wskazać nam najkorzystniejsze oferty i służyły radą podczas dokonywania zakupów.

Markowe farby

Markowe farby

Co znajdziemy w sklepie internetowym?

Dla niektórych z nas wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sklepu internetowego lub portalu aukcyjnego. W zaciszu domowym możemy spokojnie obejrzeć oferty różnych producentów i sklepów internetowych z farbami. Wybierzemy kolor i rodzaj farby. Ponadto na stronach internetowych producentów farb przeczytamy o najnowszych technologiach, które wdrażają. Niektóre oferują programy, pozwalające nam dobrać kolory farb do naszych pomieszczeń. W tym celu wystarczy tylko za pomocą kamery internetowej zrobić zdjęcie konkretnego pomieszczenia i dobierać kolory. Większość sklepów internetowych ma również na swoich stronach krótkie poradniki dotyczące malowania. Atutem takich sklepów jest dostawa zakupów do domu. Jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Czytaj także  Jaka gładź szpachlowa jest najlepsza?

Specjalistyczny sklep czy market budowlany?

Większość z nas wybierze się jednak do sklepu, aby tam wśród półek sklepowych znaleźć potrzebne farby i materiały wykończeniowe. Mamy do wyboru wielkopowierzchniowe markety budowlane oraz specjalistyczne sklepy z farbami. W marketach zazwyczaj jest duży wybór farb i często w atrakcyjnych cenach. Ponadto możemy zakupić wszystkie narzędzia potrzebne do pracy. Obsługa również służy pomocą, jednak w sytuacji kiedy jest wielu klientów, często musimy sobie radzić sami.

Na korzyść wyspecjalizowanych sklepów z farbami może działać to, że znaleźć tam można rodzaje farb, których nie dostaniemy w marketach. W wyspecjalizowanych sklepach wybór jest większy ze względu na to, że w nich często zakupy robią fachowcy. Ponadto obsługa jest zawsze bardzo dobrze zorientowana w ofercie sklepu i z dużą uwagą wysłuchuje klientów.

Każdy z nas ma różne potrzeby i preferencje. Dlatego trzeba zdecydować, gdzie będziemy kupować farby potrzebne do remontu mieszkania. Dobry i sprawdzony sklep z farbami powinien mieć bogata ofertę w atrakcyjnych cenach oraz fachową obsługę służącą pomocą.