Multimedialne pomieszczenie to świetny pomysł na aranżację salonu, w którym cała rodzina znajdzie rozrywkę na miarę swoich potrzeb. Choć kluczową rolę odgrywają w nim elektroniczne sprzęty, to jednak nie powinno także zabraknąć przestrzeni wypoczynkowej. O czym trzeba pamiętać przy jego urządzaniu?

Rodzinne centrum rozrywki

Jeszcze do niedawna najważniejszym miejscem w salonie była kanapa ustawiona na wprost telewizora. Wieczorami to właśnie na niej zasiadali wszyscy członkowie rodziny, by wspólnie obejrzeć wiadomości lub ulubiony serial. Czasy, w których telewizja zapewniała najważniejszą formę rozrywki odeszły już jednak w niepamięć. Wraz z rozwojem nowych technologii możemy teraz spędzać czas na wsłuchiwaniu się w dźwięki ulubionych utworów, które dobiegają z profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego, korzystać z licznych funkcjonalności kina domowego, wyświetlać rodzinne zdjęcia na ścianie za pomocą projektora czy też grać w coraz bardziej emocjonujące gry. Tak duża liczba dostępnych aktywności sprawia, że każdy z nas może wybrać rozrywkę adekwatną do swoich potrzeb. Warto jednak skupić je wszystkie w jednym pokoju – multimedialnym pomieszczeniu, które stanie się ulubionym miejscem spotkań wszystkich domowników oraz przyjaciół rodziny.

Multimedialne pomieszczenie – jak je urządzić?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników tj. wielkość salonu, liczba domowników czy rodzaj preferowanych rozrywek. Rozmiary pomieszczenia i jego kształt powinny mieć decydujący wpływ na wybór urządzeń elektronicznych – jest to istotne szczególnie wtedy, jeśli mamy do dyspozycji stosunkowo niewielki salon. Jeżeli zdecydujemy się na ustawienie w nim projektora, powinniśmy wybrać model, który jest dostosowany do wyświetlania obrazów w małych pomieszczeniach. Warto rozważyć zakup sprzętu, który można z powodzeniem stosować nawet wtedy, gdy od najbliższej ściany dzieli go zaledwie jeden metr. Pamiętajmy też o tym, by ustawić głośniki zgodnie z zaleceniami producentami, dzięki temu uzyskamy przestrzenny dźwięk, który będzie rozlegał się we wszystkich częściach multimedialnego pomieszczenia. Oprócz projektora i głośników ustawmy też w salonie konsolę do gier i telewizor, a także wygodny zestaw wypoczynkowy, na którym zmieści się cała rodzina. Ważne jest również zamontowanie rolet lub choćby zasłon, które zapewnią nam nastrojową atmosferę i osłonią ekran przed światłem słonecznym, jeśli zapragniemy oglądać film lub wyświetlać zdjęcia w środku dnia.

Czytaj także  Jakie farby akrylowe wybrać?

Rosnąca popularność multimedialnych pomieszczeń może sprawić, że tradycyjne salony staną się wkrótce reliktami przeszłości. Jednocześnie nowoczesne pokoje rozrywki stanowią szansę na ponowne zgromadzenie wszystkich domowników w jednym miejscu i zachęceniu ich do wspólnego wypoczynku w swoim gronie.