Jeśli planujemy zakup mieszkania we Wrocławiu to warto przyjrzeć się rynkowi w szerszym kontekście i biorąc pod uwagę obecne trendy, jakie można obserwować w rozwijających się aglomeracjach miejskich. Oto opinie ekspertów w zakresie rozwoju rynku nieruchomości we Wrocławiu.

Wrocław mieszkania rynek pierwotny – dynamika rozwijania się i opinie ekspertów

Wrocław jest miastem które zmienia się bardzo dynamicznie, a, co za tym idzie, zmieniają się również potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Sprzyja to rozwojowi rynku nieruchomości, które pełnią role nie tylko mieszkalne, ale i użytkowe. Specjaliści wskazują, że obserwowanym trendem jest obecnie budowanie więzi społeczne i tworzenie lokalnych wspólnot. Odnosi się to do programu kooperatyw mieszkaniowych. Jest to nowość na rynku nieruchomości, określana jako rozwijający się trend, który ma wpływ na kształt przestrzeni prywatnej nabywanej przez prywatnych nabywców, a także przestrzeni wspólnej w strefie przy blokowej i pół prywatnej. Specjaliści zgodnie wskazują, że tego typu wspólnoty stają się obecnie bardzo popularne w zakresie nowoczesnego budownictwa oraz rozwoju rynku nieruchomości we Wrocławiu. Pojawia się również rosnące zapotrzebowanie na nowe budownictwo mieszkaniowe, co dotyczy nieruchomości w całym kraju i w tym zakresie Wrocław nie pozostaje w tyle.

Czytaj także  Zabezpieczenia na meble dla dzieci. Które wybrać?

Rosnący popyt na wrocławskim rynku

We Wrocławiu obserwuje się rosnącą liczbę nowych obiektów oddawanych do użytku. Są to zarówno obiekty mieszkalne, jak i użytkowe. Odpowiada to za m.in. „Wrocławski Program Mieszkaniowy”, który daje możliwość zabudowy na atrakcyjnych terenach w różnych rejonach miasta. Od kilku lat sukcesywnie jest on kontynuowany, a władze miasta planują w przyszłości kolejną zabudowę mieszkaniową, która obejmie kolejne obszary miasta. mieszkania z wrocławskiego rynku pierwotnego – zobacz.
Istotne znaczenie ma także rozwój inwestycji deweloperskich we Wrocławiu. Wynika to z faktu, że Wrocław jest chętnie wybieranym miastem do życia i pracy dla wielu osób – w tym również absolwentów szkół wyższych. Jako rozwijające się i nowoczesne miasto daje duże możliwości podejmowania nowych inwestycji, a co za tym idzie rosną też oczekiwania co do własnego mieszkania. Wiąże się z tym dynamiczny rozwój infrastruktury mieszkaniowej, powstają nowe inwestycje i kolejne nieruchomości, które cieszą się zainteresowaniem wśród kupujących. Ta tendencja w najbliższych latach będzie się utrzymywać. Specjaliści wskazują, że ma na to wpływ zarówno sytuacja polityczna, ekonomiczna, jak i warunki życia oraz zasady popytu i podaży.

We Wrocławiu cały czas brakuje ekskluzywnych mieszkań i ta kwestia jest wyzwaniem dla deweloperów. Niemniej jednak sam rynek nieruchomości rozwija się w szybkim tempie, a kolejne lata mają przynieść nowe, istotne dla miasta i jego mieszkańców inwestycje. Obecnie najdroższe mieszkania można znaleźć w centralnych lokalizacjach – czyli w takich dzielnicach jak Stare Miasto i Śródmieście. Tu ceny za m/kw zaczynają się od od 5500 zł i wynoszą nawet do 7100 zł/mkw. dla standardu popularnego.

Czytaj także  Tynki cienkowarstwowe – popularne rodzaje tynków zewnętrznych