Zamawiając przedmiot w Internecie dobrze mieć pewność o bezproblemowej dostawie. Nawet transport na krótkim dystansie obciążony jest ryzykiem zgubienia paczki lub niewywiązania się nadawcy z obowiązku jej wysłania. Opcję monitorowania przejazdu przesyłki umożliwia jej śledzenie. Na czym polega usługa? Ile trzeba za nią zapłacić oraz co jest potrzebne do zlokalizowania paczki?

Na czym polega śledzenie przesyłki?

Paczka opuszczająca adres nadawcy przechodzi przez różne etapy procesu logistycznego. Jest przewożona między sortowniami, punktami magazynowania, by wreszcie trafić do rąk odbiorcy. Śledzenie przesyłki umożliwia zlokalizowanie, na jakim etapie podróży znajduje się dana paczka. Obserwowanie przewozu możliwe jest już od momentu zarejestrowania paczki w systemie. Odbiorca może więc kontrolować, czy nadawca wywiązał się ze swojej obietnicy wysłania przesyłki oraz kiedy nadejdzie czas jej doręczenia. Samo śledzenie przesyłek jest darmowe, dlatego za skorzystanie z tej możliwości nie trzeba dodatkowo płacić.

Tego potrzebujesz, by zlokalizować paczkę

Każda paczka wysyłana firmą kurierską lub pocztą posiada indywidualny numer przewozowy. To właśnie ten unikalny kod jest kluczem do śledzenia przesyłki. Nadawca uzyskuje numer przewozowy w momencie zarejestrowania paczki w systemie przewoźnika. Następnie wysyła kod odbiorcy, by ten otrzymał potwierdzenie nadania przesyłki i mógł obserwować poszczególne etapy jej transportu. Numer listu przewozowego należy wkleić w specjalną wyszukiwarkę na stronie internetowej firmy kurierskiej lub poczty. Po jego zaakceptowaniu wyświetlą się pełne informacje o nadaniu paczki, a także aktualnym miejscu pobytu.

Czytaj także  Rodzaje przewijaków dla niemowląt

Korzyści ze śledzenia przesyłki

System śledzenia przesyłek https://pakersi.pl/sledz-przesylke pozwala monitorować aktualne położenie zamówionego towaru. Jest to szczególnie korzystne w przypadku paczek zawierających kosztowne przedmioty, ale nie tylko. Dzięki monitorowaniu przejazdu paczki można zweryfikować rzetelność nadawcy, sprawdzają czy ten rzeczywiście wysłał zamówiony towar. System ułatwia także kontrolowanie opóźnień w sortowniach, czy ustalanie bieżącego położenia przesyłki. To ważne zwłaszcza w sytuacji jej zagubienia. Oprócz tego śledzenie przesyłek umożliwia przewidzenie terminu nadejścia paczki. Komunikat „wydano do doręczenia” oznacza zwykle, że kurier dostarczy ją jeszcze tego samego dnia.
Nadawca może, lecz nie musi wysłać odbiorcy numeru listu przewozowego do śledzenia przesyłki. Jeśli nie otrzymałeś go od sprzedającego lub firmy kurierskiej, warto byś się o niego upomniał.