Funkcjonalne oświetlenie w domu to nie tylko światło centralne, ale także mniejsze źródła światła. Szczególnie ważne jest w pracowni, gdzie potrzebujemy lamp, które dają mocne, punktowe światło. Doskonałym i praktycznym rozwiązaniem jest kinkiet ruchomy. Wybierając kinkiet, możemy kupić taki, który pochodzi z rodziny lamp danego producenta. Taki właśnie jest kinkiet Argon Eufrat – praktyczne, piękne i funkcjonalne oświetlenie.

Jak oświetlić pracownię? Czy sprawdzi się kinkiet Argon Eufrat?

Każda osoba, która coś tworzy, ma własną wizję idealnej pracowni. Chcemy, by było to miejsce, w którym z dala od hałasu i pośpiechu będziemy mogli spokojnie oddać się swojej pasji. Praca w niekomfortowym środowisku niestety zmniejsza wydajność. Ze względu na specyficzny charakter pracy, potrzebne są odpowiednie narzędzia, miejsce do przechowywania prac i odpowiednie światło.

Argon Eufrat

Argon Eufrat (źródło: swiatloistyl.pl)

Jeśli źródło światła będzie zbyt słabe, nie będziemy mogli właściwie ocenić, czy dobraliśmy prawidłowe kolory. Teoretycznie najlepiej mieć wysokie okna i północne światło, ale większość z nas nie ma takich możliwości. Warto wiedzieć, że nie każde oświetlenie sztuczne jest odpowiednie do naszych celów. W takiej sytuacji warto kupić kinkiet Argon Eufrat, które daje mocne światło (energooszczędne żarówki o mocy równej 60 W).

Czytaj także  Jaki kolor ścian do ciemnych mebli i jasnej podłogi

Jaki kinkiet wybrać? Argon Eufrat – kinkiet idealny

Kinkiet to oświetlenie punktowe, które ma zapewnić dodatkowe światło w konkretnym miejscu. Jakość odgrywa znaczącą rolę, dlatego nie oszczędzajmy na modelach wątpliwej wytrzymałości czy wykonanych z plastiku. Najtrwalsze i lekkie, ale też łatwe do utrzymania w czystości są lampy wyprodukowane z metalu, aluminium i stali, np. kinkiet Argon Eufrat, który zrobiono z metalu. Jest niewielki, więc można zawiesić kilka lamp obok siebie. W ten sposób podkreślimy urodę ściany zrobionej z cegły lub wyeksponujemy ulubiony obraz lub grafikę, a jednocześnie świetnie oświetlimy miejsce do pracy . Pamiętajmy, że ważny jest również kąt padania światła, który dzięki ruchomemu kinkietowi jest łatwy do ustawienia. Moc kinkietu trzeba dopasować do wielkości samego pomieszczenia i oświetlanego miejsca. Idealnym kinkietem jest Argon Eufrat, który ma formę klasycznego klosza. Reflektor ma wygodną regulację położenia klosza. Lampa ma uniwersalny, biały kolor, dzięki czemu dopasuje się do wnętrza pracowni.

Lampa powinna pasować do aranżacji wnętrza. W pracowni pełni szczególną rolę, gdyż jest źródłem światła, które jest niezbędne, by dobrze wykonywać pracę. Niewielki kinkiet Argon Eufrat nie przytłoczy pokoju, ale wspaniale podkreśli jego charakter.